NederlandskRediger

VerbRediger

lachen

  1. smile
  2. le

GrammatikkRediger

Bøyning av lachen (regel: delvis sterkt, bøyes regelrett i preteritum (-te), men får -en for perfektum)
Presens partisipp lachend
Perfektum partisipp (hebben) gelachen
Imperativ lach
1. person entall (ik) 2. person entall (jij/je, u) 3. person entall (hij, zij/ze, om ting) flertall (wij/we, jullie, zij/ze)
Presens lach lacht lacht lachen
Preteritum lachte lachte lachte lachten

Se ogsåRediger


TyskRediger

VerbRediger

lachen

  1. le

GrammatikkRediger

Bøyninger av lachen
Perfektum partisipp gelacht Hjelpeverb haben
Presens Preteritum Konjunktiv I Konjunktiv II Imperativ
ich lache lachte lache lachte
du lachst lachtest lachest lachtest lach
er, sie, es lacht lachte lache lachte
wir lachen lachten lachen lachten
ihr lacht lachtet lachet lachtet lacht
sie, Sie lachen lachten lachen lachten lachen Sie